لطفا صبر کنید ...لیزیک

لیزیک – فمتولیزیک در گذشته نه چندان دور، تنها راه اصلاح عیوب انکساری ، تجویز عینک و لنز تماسی بود، امروزه، روش‌های مختلف جراحی برای اصلاح عیوب انکساری ابداع شده است که با ایجاد تغییر در شکل قرنیه، منجر به اصلاح عیوب انکساری میشوند. در بین این روش‌ها درمان به وسیله لیزر بسیار متداول است و کیفیت بینایی بیمار افزایش می‌یابد. این روش‌ها عبارتند از: لیزیک، فمتولیزیک، فتورفراکتیو کراتکتومی(PRK)، اپی لیزیک و لازک.

لیزیک

توجه داشته باشید که بخش عمده موفقیت عمل‌های جراحی عیوب انکساری به درک شما از نحوه عمل و انتظار شما از میزان بینایی بعد از عمل بستگی دارد.

لیزیک یک روش جراحی سرپایی است که برای اصلاح دور بینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم بکار می­رود. این روش، یکی از مناسب‌ترین و سریع‌ترین شیوه‌های اصلاح عیوب انکساری چشم است. در این روش برش نازکی از قرنیه ایجاد می‌شود، سپس بیمار با راهنمایی جراح، به چراغ چشمک زن بالای سر خود نگاه می‌کند؛ این مرحله زمانی است که لیزر بر روی سطح قرنیه تابانده می­شود.

فمتولیزیک نیز از جدیدترین روش‌های نوین اصلاح نزدیک بینی، دور بینی و آستیگماتیسم است که بوسیله لیزر فمتوسکند انجام می‌شود. در حال حاضر رایج‌ترین کاربرد آن مربوط به برش قرنیه در طی لیزیک است که می‌توان آن را فرم برتر لیزیک دانست. لیزر فمتوسکند تحولی بسیار بزرگ در جراحی عیوب انکساری ایجاد کرده است. جالب اینکه هر پالس مادون قرمز لیزر فمتوسکند فقط 10 تا 15 ثانیه به طول می‌انجامد، از این‌ رو مناطق جانبی قرنیه آسیب نمی‌بینند.

این عمل در کلینیک چشم پزشکی آبان انجام می شود.

آخرین اخبار

    logofooter1

    کلینیک چشم پزشکی آبان